Archiwum 08 stycznia 2014


sty 08 2014 Kilka słów o Modlinie
Komentarze (0)
Modlin położony jest u zbiegu rzek Narwi, Wisły oraz Wkry, co powodowało, że cechował się nadzwyczajnymi walorami obronnymi. Pierwszą warownię zbudował tu szwedzki król Karol Gustaw, następnie w Modlinie twierdzę postawił Napoleon. W czasie II wojny światowej fort zajmowany był zarowno przez Wojsko polskie jak i Rosjan i Niemców, a w całej swojej historii przez wojska  saskie, francuskie, Księstwa Warszawskiego  oraz wirtemberskie. 
 
Twierdza złożona jest jest z: zewnętrznego pierścienia fortów, obiektów zaplecza, pozostałości umocnień, Cytadeli z przedmościami (nowodworskim, kazuńskim), wewnętrznego pierścienia fortów.
 
Fort był wykorzystany w kilkunastu filmach mn.: C.K. Dezerterzy, serial Czas honoru, Przeprowadzki, Chrzest, Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć.
 
Dzisiaj Modlin bardziej jest znany z wybudowanego w 2012 roku międzynarodowego Portu Lotniczego obsługującego lotniska takie jak mn.:  Alicante, Bolonia, Barcelona-Girona, Tel Awiw, Bari, Bristol, Bruksela-Charleroi, Budapeszt, a także  Cork, East Midlands, Dublin, Chania, Eindhoven, Düsseldorf-Weeze, Frankurt-Hahn i inne. Wokół lotniska niezliczona ilość parkingów, hoteli oraz innych obiektów które mają służyć pasażerom, istnieje więc nadzieja, że zniszczony Fort dostanie kolejne życie.
sty 08 2014 Parkingi przy lotnisku
Komentarze (0)

Najlepsze parkingi według mnie to:

 


EuroPark - Parking Lotnisko Modlin

TELEFON: 500 813 900
E-MAIL: biuro@euro-park.eu
ADRES: UL. Byłych Więźniów
Twierdzy Zakroczymskiej 35

05-170 Zakroczym
WWW: www.euro-park.eu

 

Lista bedzie aktualizowana w miare upływu czasu...

sty 08 2014 Milionowy gość na lotnisku modlin
Komentarze (0)

Piątego listopada lotnisko Modlin obsłużyło 1000000 pasażera. Szczęśliwą klientką okazała się pewna Pani powracająca z partnerem i dzieckiem z Anglii. Po wyjściu z samolotu powitał ją prezes lotniska Modlin Piotr Okienczyc, po czym dał prezenty: 2 vouchery na wybrany lot, bony zakupowe, kosmetyki, kosze słodyczy, vouchery na posiłki. Pomimo pauz wyrządzonych niesprawnościamilotnisko Modlin radzi sobie celująco. Od odpalenialotniska 15 VI 2012 roku przeprowadzono siedem i pół tysiąca operacji lotniczych. W tej chwili lotnisko w Modlinie obsługuje 17 miast w europie (oferta zimowa) wśród nich: Glasgow Prestwick, Bruksela-Charleroi, Eindhoven, Paryż-Beauvais, Oslo Rygge, Londyn Stansted, Sztokholm Skavsta, Mediolan Bergamo, Liverpool  i inne.

Już na wiosnę wrócą na lotnisko kierunki takie jak:  Trapani (Sycylia), Bari, Piza, Chania (Kreta), Palma, Marsylia. Dodatkowo aktywowane zostaną trasy do  Shannon, Alicante, Salonik oraz Wrocławia i Gdańska. Zarządcy lotniska Modlin zapowiadają, że w przyszłym roku oferta jeszcze się powiększy. Wśród nowych kierunków na pewno będziemy mogli  odwiedzić Bułgarię, Grecję, Hiszpanię Lanzarotte, Turcję Antalya, Portugalię Faro.

sty 08 2014 Lotnisko Modlin
Komentarze (0)
Lotnisko w Modlinie obsługuje co raz więcej miast z najbardziej znanych można wymienić mn.:  Glasgow, Londyn, Manchester, Liverpool, Mediolan, Marsylię czy też Sztokholm, Piza, Rzym, Paryż, Oslo, Saloniki i inne. Z zasobnej propozycji podwarszawskiego lotniska możemy więc wybrać loty do  13 krajów takich jak:  Włochy, Wielka Brytania, Hiszpania, Norwegia, Francja czy Izrael jak i również inne. Bogata oferta ma bez wątpliwości na liczbę (lipiec (78 583) - sierpień (171 015). 
 
Po licznych problemach lotnisko zdecydowanie staje na nogi, chociaż daleko mu jeszcze do Portu Lotniczego Fryderyka Chopina. Już na początku stycznia ruszają loty do Salzburga, a w kolejnych miesiącach do Splitu, Heringsdorf, Zadaru, Dubrownika oraz do Kolonii i Belgradu. Do Modlina zawitały również nowe linie lotnicze mn. Eurolot, Germanwings, Vueling, a swoje wejście zapowiadają Air Serbia, Bingo Airways, Alitalia.